İndirim!
Hüküm Dergisi 40. Sayısı

Hüküm Dergisi 40. Sayısı

 2,00  1,98

Hüküm Dergisi 40. Sayısı Arapça Eki ile Birlikte
Kapak Konusu:  İblis’in Dilediği Gibi Operasyon Yaptığı Kırk Kapılı Bir Han: Aile
Sayı: 40

Yıl: 4

Yayımlanma Tarihi: Nisan – 2016

Sayfa Sayısı: 32

Stok Kodu: 9771234567003-040 Kategoriler: Etiketler: , , , ,

Ürün Açıklaması

Hüküm 40. Sayısından


Peygamber-i Ekber   evde, sokakta, çarşıda hasılı hayatın her şubesinde yılmadan, yıkılmadan İslam’ı anlattı.  Sahabe Efendilerimiz de (r.anhüm) İslam’ı serhadlere taşıdı. Hem dünya hem de ahiret saadeti vaad eden İslam’ı kabul edenler tarih boyunca aziz oldu, güçlü olduğundan dolayı zulmetmedi, mazlumların yardımına koştu. Kur’an-ı Kerim’e ve Allah Rasulü’nün   sünnetine sımsıkı sarılan Devlet-i Âliye dönemi II. Asr-ı Saadet dönemi oldu. Osmanlı; Arap, Kürt, Türk demeden insanlığı Allah Rasulü’nün   millet örgüsüne çağırdı. Batı, insanları sömürürken, köle yaparken, kadınları meta gibi kullanırken; Osmanlı, ensar ruhunu yaşattı, çeşmeler, aşhaneler, medreseler inşa etti. İnsanlar İslam’ın çatısı altına yaşadığı müddetçe hep huzur buldular. Ne zaman ki Devlet-i Âliye dahili ve harici düşmanlar tarafından bilfiil durduruldu; insanlık iki asırdır huzur bulamadı, kan ve gözyaşı hiç durmadı. Batı, yaktı/yıktı, Alem-i İslam’ı tarumar etti. Son iki asırdır can çekişen insanlığın tek kurtuluş yolu diriltici nefes olan Allah Rasulü’ne   yeniden dönmektir.

Her sabah insanları uyandıran güneş gibi insanlık  Peygamber-i Ekber  ile uyandı, yine uyanacak. Kainat nisan yağmurlarıyla dirilirken ruhsuz bedenler nisan ayında dünyayı teşrif eden Allah Rasulüyle   hayat bulacak. Diriliş Allah Rasulüyle   olacak.

Ey Genç adam! O halde çık meydan yerine! Binlerce Müslümanın ölmesine sessiz kalan, biçare muhacirleri sınır kapılarında bırakan Batı’ya bütün varlığınla haykır: “Ey Batı! Sen batarken biz yolda kalanları, yetimleri, muhacirlerleri kucaklayıp Allah Rasulü’nün    millet örgüsüne bağlı kalarak yeniden doğacağız.”

***

CNR Kitap fuarında dergimize yoğun ilgi gösteren okurlarımıza müteşekkiriz. 40. Sayısına ulaşan Hüküm Dergisi Âlem-i İslam’a dair önemli konuları ele almaya devam ederken bu sayı itibariyle  tarihi müslümanca bir bakış açısıyla ele alan, muazzez davamızın kılıçlaşan kalemi Üstad Kadir Mısıroğlu’nun yazılarıyla size farklı ufuklar tayin edecek. Bu sayımızda İhsan Şenocak “İblis’in Dilediği Gibi Operasyon Yaptığı Kırık Kapılı Bir Han: Aile” başlıklı yazısında Ümmet’in kızlarının Asiyelerin, Meryemlerin, Fatımaların ruhunu kuşanıp iffet abideleri olması durumunda büyük ruhlu müslümanlar yetiştireceklerini; magazinlerdeki hayatları örnek almaları durumunda ise varlıkta yokluk yaşayacaklarını, savrulacaklarını ifade ediyor. Nureddin Yıldız “Kitap İhtiyacı” başlıklı yazısında ‘İkra’ ile başlayan kitaba iman edenlerin okumasının, okuma gayreti içinde olmasının önemine, Müslümanların öncelikli olarak nereleri okuması gerektiğine dikkat çekiyor. Selim Seyhan “Sonunu Düşünen, Kime Soracağını da Düşünür” başlıklı yazısında dünyalık işlerde en uzman kişilere danışanların  ahirete taalluk eden dini meselelerde de aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini ifade ediyor. Ebubekir Sifil  ile yaptığımız mülakatta merak ettiğiniz birçok soruya cevap bulacak, Adem Özköse’den geçen ay ziyaret ettiği Türkmen Dağı izlenimlerini  okuyacaksınız. Bir sonraki sayıda buluşma temennisiyle. Allah’a emanet olunuz.

Hüküm Dergisi 40. Sayısı

Ek Bilgi

Ağırlık0.090 kg

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

“Hüküm Dergisi 40. Sayısı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir